Volg onze reisspecialiste Lotta naar Mexico!

Mexico is een fantastische bestemming, vol diversiteit met een rijk cultureel erfgoed en spectaculaire natuur. Mexico staat bekend om haar paradijselijke witte zandstranden, maar heeft daarnaast nog veel meer te bieden! Canyons, woestijnen, watervallen, vulkanen, regenwoud, cenotes en mangrovegebied zijn ook allemaal te vinden in dit adembenemende land. Naast een indrukwekkende flora en fauna, zijn er vele magnifieke tempels en piramides van vroegere volkeren te vinden en biedt het land een prachtige onderwaterwereld. Laat u betoveren door deze bijzondere bestemming!

Het is op dit moment al goed mogelijk om naar Mexico te reizen, u hoeft vooraf enkel een Engelstalig gezondheidsformulier in te vullen. In vergelijking met het aantal inwoners zijn er in Mexico relatief minder besmettingen dan op menigeen Europese bestemming; ook dan in Nederland. Alles is ter plaatse goed geregeld, zoals onze reisspecialiste Lotta zelf heeft ondervonden. En mocht u positief testen voor vertrek dan is dit inmiddels via de meeste annuleringsverzekeringen verzekerd.

Momenteel geldt dat wanneer u volledig gevaccineerd bent, u na thuiskomst in Nederland niet in quarantaine hoeft en ook geen test hoeft voor te leggen bij aankomst op Schiphol. Blijf op de hoogte via Nederland Wereldwijd.

Onze reisspecialiste Lotta is op inspectiereis geweest in het geweldige Mexico. Laat u zich in deze nieuwsbrief inspireren door haar verhaal over reizen in corona-tijd en de schoonheid van dit land. Een heerlijke bestemming om aankomende herfst en winter de zon op te zoeken!

Reisimpressie Mexico van onze reisspecialiste Lotta!

Mexico

Na maanden niet op reis te zijn geweest was het dan eindelijk zo ver, ik mocht een inspectiereis voor werk maken naar Mexico! Als een kind zo enthousiast was ik, om eindelijk weer in het vliegtuig te stappen en een nieuwe bestemming (op een veilige en verantwoorde manier) te ervaren.

De reis begon meteen goed, want ik had het geluk om de nachtvlucht in Business Class te mogen vliegen. Een geweldige ervaring waarbij ik door de voortreffelijke service en een fijn flatbed de volgende ochtend lekker uitgerust aankwam in Yucatán.

Wat betreft corona was de enige maatregel ter plaatse dat er binnen een mondkapje gedragen moest worden. Bij de hotels en restaurants stond bij de ingang desinfectie voor je handen en de meeste plaatsen hadden ook een speciale mat om daarmee je schoenzolen te desinfecteren. Om terug naar huis te reizen was toendertijd nog een PCR test vereist (dit is inmiddels niet meer nodig), maar dat leverde geen enkel probleem op en ik had de uitslag netjes op tijd binnen. Omdat alles zo goed geregeld was heb ik mij geen moment druk hoeven maken om het coronavirus. Hierdoor kon ik optimaal van mijn tijd in Mexico genieten!

Mijn dagen in Yucatán waren gevuld met de leukste excursies, zoals het verkennen van het gele stadje Izamal per quad, het bezoeken van de bijzondere Maya-ruïne Uxmal en ik heb zelfs een middag doorgebracht op een paradijselijk privé-eiland!

Mijn meest magische moment van de reis was het bezoeken van cenotes, de onderwatergrotten die typerend zijn voor Yucatán en over het hele schiereiland te vinden zijn. Wat deze ervaring zo bijzonder maakte was dat één van de cenotes die we bezochten gesloten was, waardoor ik in het aardedonker de sprong in het water moest wagen, niet wetende hoe hoog de sprong zou zijn. Super spannend, maar wat gaf het een kick nadat ik het gedaan had!

Nog vol van adrenaline diende het volgende wow-moment zich alweer aan. Nadat iedereen het water in was gesprongen, kregen we bedjes om lekker op het water te dobberen. Terwijl iedereen lag bij te komen van de sprong, ging langzaam het licht in de cenote aan, waardoor wij voor het eerst de indrukwekkende cenote vol met stalagmieten konden zien. En om dit moment nog magischer te maken, was er speciaal een zanger uit Mexico-Stad ingevlogen die ons kwam toezingen. Echt een ervaring die ik nooit meer zal vergeten!

Inmiddels weer thuis, met een buik die nog vol zit van al het lekkere eten, denk ik met een warm hart terug aan de ontzettend lieve locals en de bijzondere ervaringen die ik in Mexico heb opgedaan!

Vijf ervaringen in Mexico om niet te missen!

1. Oaxaca; authentiek Mexico

Oaxaca

Proef de authenticiteit van het land in Oaxaca; een regio die door alle locals aan Lotta werd aangeraden op haar vraag ‘wat ze nu echt zou moeten bezoeken in Mexico‘. Kom hier in contact met de vriendelijke lokale bevolking, struin op het gemak door de kiezelstenen straatjes vol gekleurde gebouwen, bewonder de vele muurschilderingen en ga op verkenning in de prachtige omgeving met o.a. de Hierve al Agua, waar bijzondere rotsformaties net lijken op een bevroren waterval. Een prachtig zicht!

2. Verblijf in het Jashita Hotel; ultieme luxe in Tulum

Jashita Hotel

Er is niets beters dan ontspannen bij het Jashita Hotel; een luxe boetiekhotel gelegen aan één van de meest beschermde en off-the-beaten-track baaien van Tulum: Soliman Bay. Met slechts 30 luxe suites en twee hectare eigendom aan het strand, biedt Jashita Hotel privacy en exclusiviteit voor alle gasten. Het hotel beschikt ook over geweldige privévilla’s, voor complete privacy tijdens uw verblijf.

3. Copper Canyon; adembenemend landschap

Copper Canyon

De Copper Canyon, te vinden in de Sierra Madre Range in het noordwesten van Mexico, bestaat uit verschillende grote kloven met een grootsheid die wel vier keer groter is dan de Grand Canyon in de Verenigde Staten. De individuele kloven hier in Mexico zijn echter smaller, dieper en groener. De Copper Canyon is zonder twijfel een spectaculair nationaal park en met recht een UNESCO-werelderfgoed. Dit wereldberoemde canyonsysteem is één van Mexico’s natuurlijke, culturele en historische wonderen.

4. Ballonvaart Teotihuacán; gewoonweg betoverend

Ballonvaart Teotihuacan

Hoog op de bucketlijst van Lotta staat toch wel de fantastische ballonvaart-ervaring bij de Teotihuacán-ruïnes. De ruïnes zijn te vinden in de omgeving van Mexico-Stad en vanuit de lucht heeft u een adembenemend uitzicht over de oude piramides van deze bijzondere archeologische plaats. Na een uur varen keert u terug naar de grond om aansluitend de indrukwekkende ruïne-stad te bezoeken.

5. Belmond Hotel Casa de Sierra Nevada; pure klasse

Belmond Casa de Sierra Nevada

Belmond Hotel Casa de Sierra Nevada, een prachtig erfgoedhotel in het Mexicaanse binnenland, roept de charme van vervlogen tijden op. De stad waarin het hotel zich bevindt, San Miguel de Allende, is een avontuur voor uw zintuigen. Zwaai de oude, houten voordeuren van Casa de Sierra Nevada open en het feest van buiten maakt plaats voor een siësta-achtige rust. Verspreid over de verschillende gebouwen op het landgoed, inclusief een 17e-eeuws fort, is elke exclusieve kamer rijk aan intrigerende details. Proef de overheerlijke Mexicaanse keuken in het bekroonde Andanza Restaurant, of laat u verwennen in de Laja Spa.